Deze maand pitchten 31 Vlaamse lokale besturen, intercommunales en provincies hun projectideeën in het kader van de City of Things call 2022 in het Vlaams parlement. Slimme Regio Vlaanderen was aanwezig als partner van VLAIO en staat de smart city bedrijven en overheden bij met inspiratie en input over innovatieve oplossingen uit de markt. Momenteel zit de call in de idee-fase voor overheden en dienen ze ten laatste in oktober hun definitieve dossiers in.

Via de oproep City of Things 2022 wil de overheid elke Vlaamse stad of gemeente ‘slim’ maken en de mogelijkheden van het Internet of Things en het gebruik van open data laten verkennen. Het ultieme doel is om met innovatieve technologieën het leven in de gemeenten aangenamer en duurzamer te maken. Op één dag pitchten alle deelnemende besturen hun ideeën. Het was een zeer interessante sessie, waarin de verschillende smart city domeinen aan bod kwamen en pertinente vragen gesteld werden waar onze bedrijven antwoorden op kunnen bieden.

In de komende maanden krijgen de overheden de tijd om hun ideeën verder uit te werken en partnersteden te vinden. In totaal is er een budget van 10 miljoen euro uitgetrokken, te verdelen over de verschillende projecten die uiteindelijk gegund worden. Slimme Regio Vlaanderen is betrokken bij de CoT call in alle stadia. De steden en gemeenten kunnen beroep doen op SRV om informatie en inspiratie te bekomen vanuit de industrie in deze ideefase. Wij houden onze leden op de hoogte van elke stap in het proces en betrekken steeds onze ledenbedrijven. 

Leden van Slimme Regio Vlaanderen ontvangen de lijst van de openstaande ideeën in primeur of kunnen deze altijd opvragen via info@slimmeregio.vlaanderen. Dus wil je ook nu al weten welke besturen op zoek zijn naar welke oplossingen? Vraag dan snel je Connect Business-lidmaatschap van Slimme Regio Vlaanderen aan.

Shares
Share This